Naujas formatas Youtube kanale "Pagal Jurgį". Jei nori, kad tavo klausimą išnagrinėtume laidos metu parašyk buk@proaktyvus.lt ir pasistengsime atsakyti

Greitai neliks neapmokestinamųjų kompensacijų

5/9/20231 min read

Nuo birželio 1 d. neliks #kompensacijų specifinėmis sąlygomis dirbantiems darbuotojams, todėl verslams lieka mažiau nei mėnuo pasiruošti naujai tvarkai, pagal kurią neliks neapmokestinamųjų kompensacijų už darbą lauke arba veiklą, susijusią su važiavimu.

Papildomas darbo apmokestinimas skatins #transporto sektoriaus svarstyti apie verslo perkėlimą į kitas šalis, o dėl tokių papildomų mokesčių Lietuva tampa vis mažiau #konkurencinga šalis transporto ir logistikos sektoriui.

Visai neseniai didelė dalis transporto įmonių migravo į Lenkiją, tačiau jiems pakėlus mokesčius, dalis mūsų verslų grįžo į Lietuvą. Atrodė, kad suradome balansą tarp darbo santykių apmokestinimo, darbuotojai galėjo uždirbti daugiau, todėl Lietuvoje transporto sektorius sparčiai augo ir užėmė apie 11 proc. Lietuvos BVP. Dabar, įvedus papildomus mokesčius, darbo vieta pabrangs, o vairuotojų į rankas gaunamas atlyginimas nepakils. Dėl to verslai ieškodami, kur gali išlaikyti visą transporto priemonių sąstatą ir darbuotojus, persikels ten, kur mokesčiai yra palankesni šiam verslui vystytis, pavyzdžiui, Bulgariją.

Noriu pabrėžti, kad tai vyksta ne dėl to, kad verslai siekia kažkaip išvengti mokesčių, tačiau jų dalis yra neproporcingai didelė. Transporto priemonių vairuotojai didžiąją dalį laiko praleidžia užsienyje, todėl nėra labai teisinga surinkti mokesčius per darbo užmokestį.

Manau, kad šie pokyčiai palies ir tokias profesijas, kaip statybininkus ar žolės pjovėjus, kurie dirba keliuose.

Šis šakos pjovimas, ant kurio sėdi, atrodo labai keistas.